Ženy z Vinofruktu jsou absolutně nejlepší!

10.02.2017

V pátek 10. února hostil areál CHÂTEAU VALTICE již 13. ročník Mistrovství v řezu révy vinné, kterou každoročně organizuje Svaz vinařů ČR. Okolo 80 soutěžících rozdělených do kategorií Elite a Junior dostalo za úkol během 15 minut co nejkvalitněji ostříhat 25 hlav. Komise složená z vinohradnických odborníků brala v potaz nejen rychlost a počet ošetřených hlav, ale také kvalitu řezu, jeho čistotu, ohleduplnost a celkový přístup ke keři.

Vůbec poprvé za celou historii této soutěže obsadily všechny nejvyšší příčky v kategorie - Elite ženy - závodnice pouze z jedné firmy, a to z Vinofruktu z Dolních Dunajovic. Vítězka této kategorie a zároveň absolutní vítězka soutěže - paní Martina Klašková - si odnesla hlavní cenu soutěže - zlaté nůžky. Na druhém místě se umístila paní Vladislava Holcmanová, vítězka minulého ročníku, a paní Helena Palečková, získala za svůj um krásné třetí místo.

Během celé akce nechyběl také doprovodný program v podobě odborných přednášek na téma zimní řez, prezentace partnerů soutěže, občerstvení a degustace valtických vín. Vše proběhlo v areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE, ale částečně také v nově zbudovaných prostorách Vinařské stodoly. Za slabého mrazu soutěžící stříhali ve vinici Pod Reistnou a to odrůdy Rulandské bílé a Bouvierův hrozen. Spojení Mistrovství v řezu révy vinné a vinařství CHÂTEAU VALTICE není náhodné, vždyť tato skupina a především pak dceřiná společnost Vinofrukt Dolní Dunajovice, je největším pěstitelem révy vinné u nás. Tato nejvýznamnější vinohradnická společnost u nás, pak obhospodařuje téměř 600ha moravských vinohradů v okolí Dolních Dunajovic, vše v souladu s přírodou dle pravidel ekologického zemědělství.

Všem vítězným ženám děkujeme a ještě jednou gratulujeme.

Pavel Herko
Vinofrukt Dolní Dunajovice

VINOFRUKT, a.s.
Kostelní 416, Dolní Dunajovice, 691 85
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!